JBXFD2G19MCSDSR
Souriau-Sunbank by Eaton
Producto No:
JBXFD2G19MCSDSR
Descripción:
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Ingress Protection IP40
Voltage Rating 660V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 5A
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C