JBXFD2J12MCSDSMR
Souriau-Sunbank by Eaton
Producto No:
JBXFD2J12MCSDSMR
Descripción:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
Ingress Protection IP40
Voltage Rating 830V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 7A
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell, Boot Adapter
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C