JBXHC2G16FQSDSR
Souriau-Sunbank by Eaton
Producto No:
JBXHC2G16FQSDSR
Descripción:
CONN RCPT FMALE 16POS GOLD SLDR
Guía del usuario
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 730V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 6A
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C