JCB50DYRN-S1355
Sullins Connector Solutions
Producto No:
JCB50DYRN-S1355
Descripción:
CONN EDGE DUAL FML 100POS 0.050
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 50
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.050" (1.27mm)