Hogar / Limit Switches / JJKV0UG1300NOPPRTB
minImg
JJKV0UG1300NOPPRTB
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Producto No:
JJKV0UG1300NOPPRTB
Descripción:
SWITCH DETECT SPST-NO 100MA 30V
En stock : 318
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Position 0.522" (13.25mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Release Force -
Ingress Protection -
Termination Style Gull Wing
Actuator Type Angled Toggle (Detector)
Current Rating (Amps) 100mA (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Surface Mount
Mechanical Life 50,000 Cycles
Product Status Active
Series JJK
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function Off-Mom
Operating Force 100gf
Overtravel -
Electrical Life 50,000 Cycles
Mfr TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Pretravel 0.018" (0.45mm)