JM38510/11001SCA
Texas Instruments
Producto No:
JM38510/11001SCA
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
14-CDIP
Descripción:
SPACE-GRADE, QUAD, 44-V, 1-MHZ O
Guía del usuario
Voltage - Supply Span (Max) 44 V
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Output Type Push-Pull
Slew Rate 0.2V/µs
Gain Bandwidth Product 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Current - Supply -
Current - Input Bias 100 nA
Product Status Active
Supplier Device Package 14-CDIP
Voltage - Input Offset 5 mV
Series -
Package / Case 14-CDIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply Span (Min) 10 V
Mfr Texas Instruments
Number of Circuits 4
Package Tube
Amplifier Type General Purpose
Current - Output / Channel 55 mA