JMACT-18XL
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
JMACT-18XL
Descripción:
JMACT-18XL=M28776/1-029L
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 20.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 880 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.91 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Hermetically
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series MAC
Operate Time 2 ms
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 10.5 VDC