JMGAC-12MW
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
JMGAC-12MW
Descripción:
JMGAC-12MW = M39016/17-040M
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 1 A
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 390 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.63 VDC
Relay Type General Purpose
Series Military, MIL-R-39016/17, MGA, CII
Coil Voltage 12VDC
Release Time 1.5 ms
Must Operate Voltage 7 VDC