JMGAC-18P
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
JMGAC-18P
Descripción:
JMGAC-18P=M39016/17-035P
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 1 A
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 880 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.91 VDC
Relay Type General Purpose
Series Military, MIL-R-39016/17, MGA, CII
Coil Voltage 18VDC
Release Time 1.5 ms
Must Operate Voltage 10.5 VDC