JMGACD-12MW
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
JMGACD-12MW
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 28VDC - Nom
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 30.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 390 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.63 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series Military, MIL-R-39016/18, MGA, CII
Operate Time 2 ms
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Contact Material -
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7 VDC