JMGACD-18PW
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
JMGACD-18PW
Descripción:
JMGACD-18PW = M39016/18-041P
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 880 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.91 VDC
Relay Type General Purpose
Series Military, MIL-R-39016/18, MGAD, CII
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 10.5 VDC