JMGACDD-12P
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
JMGACDD-12P
Descripción:
JMGACDD-12P = M39016/19-034P
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 32.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 390 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.1 VDC
Relay Type General Purpose
Series Military, MIL-R-39016/19, MGADD, CII
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8 VDC