JMGAT-12MW
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
JMGAT-12MW
Descripción:
JMGAT-12MW = M28776/6-010M
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 36.1 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 390 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.65 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Hermetically
Relay Type General Purpose
Series Military, MIL-R-28776/6, MGAT, CII
Operate Time 2 ms
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7.1 VDC