JMGSC-18LW
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
JMGSC-18LW
Descripción:
JMGSC-18LW = M39016/41-056L
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 1 A
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1600 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.92 VDC
Relay Type General Purpose
Series Military, MIL-R-39016/41, MGS, CII
Coil Voltage 18VDC
Release Time 2 ms
Must Operate Voltage 9.8 VDC