JMGST-18M
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
JMGST-18M
Descripción:
JMGST-18M = M28776/7-005M
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 13.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1600 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.97 VDC
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 10.6 VDC