JMK063BJ333MP-F
Taiyo Yuden
Producto No:
JMK063BJ333MP-F
Descripción:
CAP CER 0.033UF 6.3V X5R 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.015" (0.39mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.033 µF