JMK063C6104MP-F
Taiyo Yuden
Producto No:
JMK063C6104MP-F
Descripción:
CAP CER 0.1UF 6.3V X6S 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X6S
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.1 µF