JMK107BJ105KAHT
Taiyo Yuden
Producto No:
JMK107BJ105KAHT
Descripción:
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 1 µF