JMK107BJ474KK-T
Taiyo Yuden
Producto No:
JMK107BJ474KK-T
Descripción:
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series M
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.020" (0.50mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.47 µF