JMK325AC6227MM-PE
Taiyo Yuden
Producto No:
JMK325AC6227MM-PE
Descripción:
CAP CER 220UF 6.3V X6S 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X6S
Product Status Discontinued at Digi-Key
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 220 µF