JMK432BJ476MM-T
Taiyo Yuden
Producto No:
JMK432BJ476MM-T
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series M
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 47 µF