JMSPD-12XL
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
JMSPD-12XL
Descripción:
JMSPD-12XL=M39016/16-027L
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 850 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.64 VDC
Relay Type General Purpose
Series Military, MIL-R-39016/16, MSD, CII
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7 VDC