Panasonic Electronic Components
Producto No:
JS251156-BA
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 15UF 10% 250VAC CHAS MT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$7.8375
$7.8375
10
$6.96635
$69.6635
50
$6.0952
$304.76
100
$5.572795
$557.2795
500
$4.789102
$2394.551
1000
$4.440804
$4440.804
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Motor Run |
| Height - Seated (Max) | 1.654" (42.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 1.969" L x 1.201" W (50.00mm x 30.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | PMF |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Rectangular Box |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 15 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | JS251156 |