JWK212BJ475KD-T
Taiyo Yuden
Producto No:
JWK212BJ475KD-T
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0508
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series W
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4.7 µF