K102M15X7RK5UH5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
K102M15X7RK5UH5
Descripción:
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Capacitance 1000 pF