K104M15Z5UF5TH5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
K104M15Z5UF5TH5
Descripción:
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.257" (6.54mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Obsolete
Ratings -
Series Mono-Kap™
Capacitance 0.1 µF