K10P-11A15-12
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
K10P-11A15-12
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 12V
En stock : 76
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 120VAC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 100 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 43 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series K10
Operate Time 13 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 12VAC
Must Operate Voltage 10.2 VAC