K10P-11A15-240
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
K10P-11A15-240
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 240V
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 120VAC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 6 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 12 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 24 VAC
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 204 VAC