K10P-11A55-240
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
K10P-11A55-240
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 240V
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 120VAC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 12 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 24 VAC
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 204 VAC