K121K15C0GK53H5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
K121K15C0GK53H5
Descripción:
CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Capacitance 120 pF