K123M20X7RL53H5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
K123M20X7RL53H5
Descripción:
CAP CER 0.012UF 500V X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Capacitance 0.012 µF