K153Z15Y5VF5UH5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
K153Z15Y5VF5UH5
Descripción:
CAP CER 0.015UF 50V Y5V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 0.015 µF