K223Z10Y5VF5UH5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
K223Z10Y5VF5UH5
Descripción:
CAP CER 0.022UF 50V Y5V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance 0.022 µF