K223Z15Y5VF5TL2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
K223Z15Y5VF5TL2
Descripción:
CAP CER 0.022UF 50V Y5V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance 0.022 µF