K22X-C37P-NJ
Kycon, Inc.
Producto No:
K22X-C37P-NJ
Descripción:
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 30V
Current Rating (Amps) 2A
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Board Lock, Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C