K270K10C0GH53H5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
K270K10C0GH53H5
Descripción:
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance 27 pF