K391J15C0GL53H5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
K391J15C0GL53H5
Descripción:
CAP CER 390PF 500V C0G/NP0 RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance 390 pF