K391K10X7RH53L2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
K391K10X7RH53L2
Descripción:
CAP CER 390PF 100V X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Capacitance 390 pF