K42B0C-P16LFD0-600S
ODU
Producto No:
K42B0C-P16LFD0-600S
Fabricante:
ODU
Descripción:
ODU MINI-SNAP SERIES B IN-LINE R
Guía del usuario
Cable Opening 0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
Backshell Material, Plating Copper Alloy, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 6A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 2
Mfr ODU
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C