K474K20X7RF53H5G
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
K474K20X7RF53H5G
Descripción:
K 50V 470NF 10% X7R BULK GREEN A
En stock : 18442
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 160°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.303" (7.70mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" L x 0.100" W (4.70mm x 2.55mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series K...G
Capacitance 0.47 µF