K561M15X7RK5TL2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
K561M15X7RK5TL2
Descripción:
CAP CER 560PF 200V X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series Mono-Kap™ K
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 560 pF