K85X-ED-9S-R30
Kycon, Inc.
Producto No:
K85X-ED-9S-R30
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 9POS VERT SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 30V
Current Rating (Amps) 2A
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 1 (DE, E)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C