K86X-BA-44S-K
Kycon, Inc.
Producto No:
K86X-BA-44S-K
Descripción:
CONN D-SUB HD RCPT 44POS VERT
Ingress Protection -
Voltage Rating 30VAC
Current Rating (Amps) 1.5A
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) High Density
Operating Temperature -55°C ~ 75°C