K88X-ED-9P-BRJ30
Kycon, Inc.
Producto No:
K88X-ED-9P-BRJ30
Fabricante:
Kycon, Inc.
Descripción:
CONN D-SUB PLUG 9POS VERT SLDR
Guía del usuario
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 30V
Current Rating (Amps) 2A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Board Lock, Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 1 (DE, E)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C