onsemi
Producto No:
KA78R12CPWD
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 12V 1A
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 12V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 1A |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | KA78R12 |