KAE15AR71H472KT18
KYOCERA AVX
Producto No:
KAE15AR71H472KT18
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
En stock : 21880
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, ESD Protection
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series ESD-SAFE™
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4700 pF