KAE21KR71H683KU24
KYOCERA AVX
Producto No:
KAE21KR71H683KU24
Descripción:
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, ESD Protection
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.068 µF