KAF21AR81E224KU
KYOCERA AVX
Producto No:
KAF21AR81E224KU
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X8R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FLEXITERM®
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.22 µF