KAF55CR71H106MV
KYOCERA AVX
Producto No:
KAF55CR71H106MV
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 10UF 50V X7R 2220
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.225" L x 0.197" W (5.72mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FLEXITERM®
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.090" (2.28mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF