KAM21BR71H123KT
KYOCERA AVX
Producto No:
KAM21BR71H123KT
Descripción:
CAP CER 0.012UF 50V X7R 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.012 µF